26 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneUlica Przemysłowa w Polkowicach do przebudowy

Ulica Przemysłowa w Polkowicach do przebudowy

-

Władze Polkowic podpisały umowę na przebudowę ulicy Przemysłowej, która łączy dwie największe kopalnie na terenie miasta. Droga zostanie gruntownie zmodernizowana, a jej szerokość zostanie zwiększona.

Prace obejmą 2,5-kilometrowy odcinek drogi, od skrzyżowania z ulicą H. Dąbrowskiego do ulicy Polnej. W ramach inwestycji zostanie położona nowa nawierzchnia, a także wybudowana ścieżka pieszo-rowerowa. Wykonawcą inwestycji jest głogowskie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. Natomiast prace mają ruszyć na przełomie września i października i potrwają około 18 miesięcy. Koszt inwestycji to blisko 22 mln zł, z czego prawie cała kwota pochodzi z pozyskanych przez gminę środków zewnętrznych, a konkretnie z Rządowego Programu „Polski Ład”.

Przebudowa ulicy Przemysłowej to jeden z elementów programu burmistrza Polkowic „Bezpiecznie na szychtę”. Program obejmuje w sumie pięć odcinków dróg znajdujących się w granicach miasta, kluczowych dla bezpieczeństwa dojazdu do najważniejszych górniczych miejsc pracy.

W ramach programu od kilku miesięcy gotowe jest rondo oraz fragment ulicy Kopalnianej, prowadzącej do Zakładów Górniczych „Polkowice”. Na etapie projektowania jest przebudowa ulicy Górniczej w Sobinie, prowadzącej do Stacji Ratownictwa Górniczo-Hutniczego. Nowa, bezpieczna i komfortowa ulica Przemysłowa to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Polkowic, a szczególnie dla górników i ich rodzin.

Źródło: UG Polkowice

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!