12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneUnikalne doświadczenie - goryle górskie we wrocławskim zoo

Unikalne doświadczenie – goryle górskie we wrocławskim zoo

-

Wrocławskie zoo oferuje niezwykłą atrakcję dla miłośników przyrody. To możliwość spotkania goryli górskich twarzą w twarz. Dzięki największemu w Europie kinu VR, odwiedzający mogą przenieść się w sam środek rwandyjskich lasów równikowych i wędrować w poszukiwaniu tych pięknych zwierząt. 

Podcienie Afrykarium w wrocławskim zoo to miejsce, gdzie zainstalowano 24 fotele VR. To największe kino VR w Europie, które codziennie może zaprezentować filmy 360° aż 1500 osobom. Biblioteka filmów, tworzonych przez światowej klasy twórców, jest stale uzupełniana, zapewniając różnorodność i nowe wrażenia.

Goryle górskie – marzenie podróżników

Goryle górskie (Gorilla beringei beringei) zamieszkują granicę Rwandy, Ugandy i Demokratycznej Republiki Konga. Spotkanie z tymi majestatycznymi zwierzętami to marzenie podróżników. Teraz, dzięki VR w wrocławskim zoo, można doświadczyć wędrówki po Parku Narodowym Wulkanów, szukać goryli i obcować z nimi. To wyjątkowa okazja, ponieważ te goryle występują jedynie w naturze, a nie w ogrodach zoologicznych.

Wraz z gorylami można także zanurzyć się w świat rekinów, mant, humbaków i innych stworzeń morskich. Podziwianie ich z bliska na podwodnych ujęciach doskonale uzupełnia wizytę w Afrykarium. Filmy VR pozwalają na interakcję z tymi zwierzętami, dając wrażenie prawdziwej obecności.

Ochrona przyrody dzięki VR

Twórcy filmów VR chcą edukować i podkreślać wpływ człowieka na środowisko naturalne. Filmy są tworzone z poszanowaniem natury, minimalizując negatywny wpływ na środowisko. Dzięki VR miliony ludzi na całym świecie mogą doświadczyć bliskości zwierząt w ich naturalnym środowisku. Dzięki wirtualnej rzeczywistości, zwiedzający mogą zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym siedlisku z najbliższej możliwej perspektywy.

Źródło: ZOO Wrocław

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...