27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaKulturaUwolnienie - spektakl, który wywraca do góry nogami nasze wyobrażenia o teatrze

Uwolnienie – spektakl, który wywraca do góry nogami nasze wyobrażenia o teatrze

-

W spektaklu „Uwolnienie” Zenona Fajfera widzowie zostają uwięzieni w teatrze. Kurtyna jest zasłonięta, a przedstawienie nie rozpoczyna się. Mijają minuty, godziny, a widzowie zaczynają tracić cierpliwość.

Dla jednych brak akcji to artystyczna prowokacja. Inni poszukują sensu w tym, co się dzieje, i doznają przeżyć duchowych. Większość domaga się zwrotu pieniędzy i odgraża, że trzaśnie drzwiami i nigdy nie wróci.

A jednak nikt widowni nie opuści. Stopniowo wyłania się teatralna parabola, ambitna i pojemna: siedzimy i czekamy na widowisko, które usprawiedliwi naszą obecność, nieświadomi, że to my jesteśmy aktorami; żadna zewnętrzna siła nami nie pokieruje, a to jak spędzimy dany nam czas i jakie nadamy mu znaczenie zależy wyłącznie od nas.

Spektakl „Uwolnienie” to propozycja dla widzów, którzy szukają czegoś więcej niż tradycyjnego teatru. To doświadczenie, które wywróci do góry nogami nasze wyobrażenia o tym, jak może wyglądać sztuka.

Zapraszamy na Spektakl „Uwolnienie” 29 i 31 października oraz 11 i 12 listopada na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!