23 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaKulturaW jutrzejszym cyklu Przed premierą wystąpi Wiktoria Wojtas

W jutrzejszym cyklu Przed premierą wystąpi Wiktoria Wojtas

-

Bohaterką wieczoru 18 maja w Firleju będzie Wiktoria Wojtas, studentka drugiego roku  Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. To finalistka tegorocznego, 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Artystka wystąpi podczas wydarzenia z cyklu Przed premierą.

Obdarzona pięknym głosem, wrażliwa oraz bardzo ciekawa świata aktorka i wokalistka, uświetni swoim występem program koncertów Strefy Kultury Wrocław promujących i prezentujących nowo odkryte talenty.

Muzyka jest moim przekaźnikiem emocji. Jest moim oddechem. Towarzyszy mi zawsze, gdziekolwiek bym nie była. Chciałabym pokazać państwu tym koncertem fragment siebie. To co uważam za ważne i wartościowe. To co boli, wzrusza, śmieszy. Żyjemy w trudnych czasach, zapominając o tym co jest dla nas najważniejsze, czego tak naprawdę pragniemy, co i kogo kochamy. Sama często zapominam o rzeczach dla mnie ważnych,  o tym co tak naprawdę daje mi szczęście, dlatego tym koncertem chciałabym na chwilę zatrzymać czas. „Muzyka zmywa z duszy pył codziennego życia.” – Berthold Auerbach. Tymi słowami chciałabym zaprosić państwa na koncert – mówi Wiktoria Wojtas.

Wiktoria ceni empatię oraz błyskotliwość w ludziach, ispiruje ją mądre kino i muzyka ludowa. Jest bardzo uważna na to co dzieje się na świecie, szczególnie rolę muzy odgrywa tu natura, uwielbia poznawać nowe, nieznane miejsca.

Przed premierą to wyjątkowy cykl comiesięcznych muzycznych spotkań z młodymi obiecującymi artystami, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny. Cykl jest okazją do usłyszenia ciekawych interpretacji piosenki literackiej i aktorskiej. Gospodarzem wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca gatunku Bogusław Sobczuk. Do niedawna wydarzenia odbywały się przy ul. Mazowieckiej 17.  Od marca 2023 roku artyści  prezentować się będą cyklicznie w Firleju.

Źródło: Strefa Kultury Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!