18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławW piątek rusza akcja "Pomaganie masz we krwi"

W piątek rusza akcja „Pomaganie masz we krwi”

-

Wroclavia wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) organizuje akcję „Pomaganie masz we krwi”, która odbędzie się 11 sierpnia.

Aby oddawanie krwi było wygodne i dostępne dla jak największej liczby ludzi, Wroclavia postanowiła zadbać o dobre rozwiązanie. Na terenie centrum, przy ul. Joannitów, pojawi się specjalny Krwiobus. Będzie to mobilne stanowisko do oddawania krwi, które będzie czekać na dawców w godzinach 12:00-16:00.

Wakacyjne miesiące często wiążą się ze spadkiem ilości dostępnych dawców krwi, podczas gdy zapotrzebowanie w szpitalach wzrasta. Dlatego tak ważne jest, aby włączyć się w akcję oddawania krwi, szczególnie latem. Wrocławskie RCKiK szczególnie apeluje o wsparcie dawców o grupach krwi ujemnych, które są obecnie deficytowe.

Nasz gest może naprawdę zmienić czyjeś życie. Poprzez udział w akcji „Pomaganie masz we krwi”, możemy wesprzeć chorych i potrzebujących. Każda kropla krwi ma ogromne znaczenie, a udział w akcji może uratować niejedno życie.

Warunki uczestnictwa i nagrody dla dawców

Osoby w wieku od 18 do 65 lat (do 60 lat, jeśli to pierwsza donacja krwi), cieszące się dobrym zdrowiem i ważące co najmniej 50 kg, mogą wziąć udział w akcji. Przed oddaniem krwi warto wypocząć, wyspać się i zjeść lekki posiłek. Cała procedura pobrania trwa około 8 minut, jednak cały proces, włączając rejestrację i badanie kwalifikacyjne, zajmuje około 30-40 minut. Dla uczestników akcji Wroclavia przygotowała drobne upominki, w tym ekologiczne torby oraz karty upominkowe do wykorzystania w centrum.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!