niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaEdukacjaWarsztaty z robotami i brak dzwonków - startuje Szkoła Podstawowa SPECTO

Warsztaty z robotami i brak dzwonków – startuje Szkoła Podstawowa SPECTO

-

reklama

Szkoła Podstawowa SPECTO przy ul. Lubelskiej 95A rozpoczyna działalność od września i przyjmie pierwszą setkę uczniów. To odpowiedź na rosnące potrzeby publicznych placówek edukacyjnych w szybko rozwijającym się obszarze Maślic.

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, odpowiedzialna za projekt i prowadzenie szkoły, postawiła na technologię modułową. To innowacyjne podejście pozwala na ekspresowy proces budowy oraz elastyczną rozbudowę w miarę zwiększających się wymagań. Wcześniej fundacja skutecznie uruchamiała modułowe przedszkola we Wrocławiu, jednak SPECTO przy ul. Lubelskiej to pierwsza szkoła zbudowana w tej technologii w mieście.

Budynek szkoły jest już gotowy. Kończą się ostatnie prace wykończeniowe oraz przygotowania do odbiorów technicznych. W inwestycji wykorzystano nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, które pozwalają nazwać SPECTO Szkołę Podstawową „zieloną”.

Fundacja OOO pokryła całość kosztów inwestycji, która w pierwszym etapie wyniosła 4 miliony złotych.

Innowacyjne podejście do nauczania

SPECTO Szkoła Podstawowa nie tylko wyróżnia się innowacyjnym podejściem do budowy, ale także do nauczania. Program nauczania oraz realizacja podstawy programowej oparte są na nowoczesnych metodach.

Atrakcyjność zajęć wspiera wyposażenie szkoły w nowoczesne pomoce dydaktyczne i technologiczne. Dzieci będą miały możliwość korzystania z drukarek 3D podczas zajęć projektowania, a roboty PHOTON pomogą w nauce programowania oraz zdobywaniu wiedzy technicznej.

SPECTO stawia również na różnorodność. Oprócz tradycyjnych zajęć, dzieci będą miały dostęp do kreatywnych zajęć, takich jak „kodowanie na dywanie”, prace z klockami LEGO oraz rozszerzony program nauki języka angielskiego już od pierwszej klasy.

Bez dzwonków i klasycznych zadań domowych

Szkoła rezygnuje z dzwonków i tradycyjnych zadań domowych na rzecz tematycznych kącików, pracowni oraz nauki w plenerze. Duży nacisk kładzie na wszechstronny rozwój i zainteresowania uczniów.

Fundacja OOO prowadzi już dwie publiczne szkoły podstawowe we Wrocławiu:

  • Publiczną Szkołę Podstawową Leonardo przy ul. Roosevelta,
  • Publiczną Szkołę Podstawową Marco Polo przy ul. Zatorskiej.

Placówki cieszą się uznaniem rodziców i są synonimem jakościowego wykształcenia. Wszystkie szkoły prowadzone przez fundację są publiczne, co oznacza, że uczniowie mogą korzystać z bezpłatnej edukacji.

Źródło: OOO

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...