25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaWernisaż "Rozmowy przy kotle" - Daria Pietryka

Wernisaż „Rozmowy przy kotle” – Daria Pietryka

-

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Rozmowy przy kotle” Darii Pietryki, który odbędzie się w najbliższy piątek (28 lipca) o godzinie 19:00. Na tej niezwykłej wystawie będziemy mieli okazję zobaczyć trzy cykle prac, powstałych w latach 2019 – 2023, skupiających się na obrazach kobiet w różnych kontekstach społecznych.

W swoich pracach artystka porusza temat wizerunku kobiecości, zarówno tego, które narzucone jest przez społeczeństwo, jak i tego, które kobiety noszą w swoich sercach. Obrazy ukazują różnorodne archetypy kobiecej natury – od uwodzicielki po opiekunkę domowego ogniska. Daria Pietryka sięga do korzeni kultury, w której kobiecość była często związana z mitami, wiedźmami i potworami. Jednocześnie artystka wykorzystuje sztukę haftu, tradycyjnie związaną z kobiecymi pracami, nadając jej nowe znaczenie i wyraz.

W twórczości Darii Pietryki widać połączenie delikatności z siłą. Jej obrazy emanują subtelnością, ale jednocześnie odzwierciedlają siłę architekta, który operuje bryłami i wykresami. Artystka, będąc kobietą, partnerką i matką, oddaje w swoich pracach nie tylko wzniosłość i metafizyczny charakter kreacji życia, ale również przyziemne uczucia, jakie towarzyszą macierzyństwu.

Wystawę „Rozmowy przy kotle” można podziwiać w Galerii Sztuki w Legnicy, mieszczącej się przy pl. Katedralnym 1, do 24 września. Wstęp na wystawę jest wolny. 

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!