16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaWieczór z polską fantastyką w DCF

Wieczór z polską fantastyką w DCF

-

16 września w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla fanów literatury i filmu fantastycznego.

W programie wieczoru znalazł się pokaz filmu dokumentalnego „Fantastyczny Macek Parowski” w reżyserii Bartosza Paducha oraz spotkanie z pisarzem Jackiem Inglotem. Film opowiada o życiu i twórczości Macieja Parowskiego, legendarnego redaktora naczelnego „Fantastyki”.

Parowski był jednym z najważniejszych postaci polskiej fantastyki. W latach 80. XX wieku stworzył on „Fantastykę”, która stała się najpopularniejszym czasopismem fantastycznym w Polsce. W „Fantastyce” zadebiutowały takie sławy jak Andrzej Sapkowski, Jacek Dukaj czy Marek S. Huberath. Maciej Parowski zmarł w 2011 roku. Film „Fantastyczny Macek Parowski” to próba przybliżenia jego sylwetki i dorobku.

Po seansie filmu odbędzie się spotkanie z Jackiem Inglotem. Inglot jest wrocławskim pisarzem i publicystą. Jest autorem wielu opowiadań i powieści fantastycznych, m.in. „Szepty” czy „Człowiek, który znał królową”. W trakcie spotkania Inglot opowie o swojej twórczości i o tym, jaką rolę odgrywała w niej „Fantastyka”.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 19:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. Bilety na seans i spotkanie dostępne są w kasach kina oraz na stronie internetowej DCF.

Źródło: DCF

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!