29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaKulturaWielka muzyka, wielka sztuka: Leo Festiwal 2023

Wielka muzyka, wielka sztuka: Leo Festiwal 2023

-

Leo Festiwal to coroczna impreza kulturalna, która od pierwszej edycji stawiała sobie za cel promowanie aktywnej roli orkiestry kameralnej NFM w społeczeństwie.

Organizatorzy festiwalu starali się wiązać muzykę z różnymi dziedzinami sztuki, m.in. tańcem, sportem, literaturą, kabaretem, malarstwem i haute cuisine. Ponadto, festiwal eksplorował różne tematy, takie jak magia czy humor w muzyce.

Jednym z ważnych celów festiwalu było nawiązywanie współpracy z chórami dziecięcymi i młodzieżowymi, co umożliwiło im występy podczas koncertów oraz produkcji operowych.

Na finał Leo Festiwalu 2023 organizatorzy proponują dwa klasyki tego gatunku: „Wir bauen eine Stadt” Paula Hindemitha i „Brundibar” Hansa Krásy. NFM Orkiestra Leopoldinum wykona podczas koncertu otwierającego festiwal dwa utwory czołowych kompozytorów z Polski i Austrii – Witolda Lutosławskiego i HK Grubera – obok dwóch ponadczasowych symfonii Josepha Haydna i Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Kierownictwo artystyczne festiwalu w przyszłym roku obejmie lider NFM Orkiestry Leopoldinum, Christian Danowicz. Dzięki temu organizatorzy zapewniają, że festiwal nadal będzie promował aktywną rolę orkiestry w kulturze i sztuce.

Leo Festiwal to doskonała okazja, by zasmakować w najlepszej muzyce i zobaczyć, jak ważną rolę orkiestra kameralna NFM odgrywa w życiu kulturalnym miasta. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!

14. edycję Leo Festiwalu, która odbędzie się w dniach 1–4 czerwca 2023

Źródło: NFM

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!