12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaWim Wenders - podróże i poszukiwania

Wim Wenders – podróże i poszukiwania

-

W dniach 8-13 grudnia w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się retrospektywa twórczości niemieckiego reżysera Wima Wendersa.

W programie znalazło się pięć filmów, które przybliżają jego fascynację podróżami i odkrywaniem wewnętrznych światów jednostek.

Wenders jest jednym z najważniejszych twórców kina autorskiego. Jego filmy, często nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych, poruszają uniwersalne tematy, takie jak samotność, poszukiwanie sensu życia czy relacje międzyludzkie.

W retrospektywie w Kinie Nowe Horyzonty widzowie będą mieli okazję zobaczyć jedne z najwybitniejszych dzieł Wendersa, w tym:

  • „Alicja w miastach” (1974) – film, który zapoczątkował w twórczości reżysera fascynację kinem drogi. Bohaterami filmu są niespełniony dziennikarz i dziewięcioletnia dziewczynka, którzy wyruszają w podróż po Ameryce.
  • „Amerykański przyjaciel” (1977) – thriller inspirowany powieścią Patricii Highsmith. Bohaterem filmu jest młody mężczyzna, który zostaje zwerbowany przez tajemniczego mężczyznę do wykonania niebezpiecznego zadania.
  • „Paryż, Teksas” (1984) – nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film o parze, która wyrusza w podróż do Teksasu, aby odnaleźć swojego syna.
  • „Niebo nad Berlinem” (1987) – czarno-biały film o aniołach, które obserwują życie ludzi i starają się im pomóc.
  • „Buena Vista Social Club” (1999) – nominowany do Oscara dokument o kubańskim zespole muzycznym, który odżył po latach zapomnienia.

Retrospektywa Wima Wendersa to doskonała okazja, aby poznać twórczość jednego z najwybitniejszych reżyserów współczesnego kina. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Kina Nowe Horyzonty.

Źródło: KNH

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...