29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaEdukacjaWizyta laureata Nagrody Nobla na Politechnice Wrocławskiej

Wizyta laureata Nagrody Nobla na Politechnice Wrocławskiej

-

7 listopada 2023 r. Politechnikę Wrocławską odwiedzi prof. Ferenc Krausz, światowej sławy fizyk, laureat tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki.

W ramach wizyty prof. Krausz wygłosi otwarty wykład „Attosecond Science: From Speeding Up Electronics to Probing Human Health”. Wykład odbędzie się o godz. 13.15 w budynku D-20, ul. Janiszewskiego 8.

Wcześniej prof. Krausz odwiedzi nowe laboratorium laserowe, które powstaje na Politechnice Wrocławskiej we współpracy z Instytutem Optyki Kwantowej Maxa Plancka w Monachium.

Prof. Ferenc Krausz jest dyrektorem Instytutu Optyki Kwantowej Maxa Plancka w Monachium. Wraz z prof. Anne L’Huillier i prof. Pierrem Agostinim został laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za utworzenie nowych narzędzi do badania świata elektronów wewnątrz atomów i cząsteczek. Ponadto jest znany z badań nad ultrakrótkimi impulsami laserowymi. Aktualne prace prof. Krausza obejmują wykorzystanie ultrakrótkich impulsów laserowych w badaniach biomedycznych.

Wizyta prof. Krausza na Politechnice Wrocławskiej to wydarzenie o międzynarodowym znaczeniu. Jest to okazja do poznania najnowszych osiągnięć w dziedzinie fizyki i medycyny oraz do nawiązania współpracy naukowej między Polską a Niemcami.

Źródło: PWr

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!