16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaWoda kluczem do rozwoju miast przyszłości

Woda kluczem do rozwoju miast przyszłości

-

Woda to nie tylko niezbędny surowiec, ale także element krajobrazu, kultury i gospodarki. W dobie zmian klimatu staje się ona jeszcze bardziej kluczowa dla rozwoju miast.

O tym, jak mądrze wykorzystywać zasoby wodne w miastach, porozmawiają uczestnicy V Kongresu Miasto – Woda – Jakość życia, który odbędzie się 24 i 25 października 2023 r. we Wrocławiu.

Kongres podzielony został na trzy bloki tematyczne:

  • Miasto: Miasta przyszłości muszą umiejętnie równoważyć przestrzeń zurbanizowaną i przestrzeń zieloną. Wraz z rozrostem miast rośnie ich odpowiedzialność klimatyczna oraz rola w przeciwdziałaniu zanikania bioróżnorodności.
  • Woda: Miasta do swojego funkcjonowania bezwzględnie potrzebują wody, ale muszą również działać w sposób zrównoważony, pamiętając, że zasoby tego surowca są ograniczone. Stąd właśnie konieczność wykorzystania w miastach gospodarki obiegu zamkniętego również w przypadku wody.
  • Jakość życia: Odra, druga najdłuższa rzeka Polski, ma dzisiaj wielowymiarowe znaczenie. Podczas Kongresu przyjrzymy się szczegółowemu raportowi poświęconemu jakości życia w polskich miastach. Holistyczna analiza pochyli się nad tematyką wodną oraz jej rolą w tworzeniu zdrowej i przyjemnej do życia przestrzeni miejskiej.

W trakcie Kongresu poznamy polskie miasta, w których żyje się najlepiej. Grupa robocza wypracowała szczegółowe dane dotyczące jakości życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu. Eksperci, naukowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych wyłonili osiem głównych obszarów, ważnych z punktu widzenia tworzenia warunków dla zdrowego życia.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Można w nim uczestniczyć zarówno stacjonarnie w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, jak również online.

Źródło: MPWiK S.A. we Wrocławiu

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!