29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesWolontariat pracowniczy - Akcja Sprzątanie Świata

Wolontariat pracowniczy – Akcja Sprzątanie Świata

-

Wolontariat pracowniczy w ramach Akcji Sprzątanie Świata – Polska to nie tylko społeczny ruch na rzecz czystej Planety. To także sposób na integrację zespołów i budowanie zaangażowania pracowników. Już jedna akcja wolontariatu pracowniczego może oczyścić przyrodę z setek kilogramów śmieci.

Do Akcji Sprzątanie Świata – Polska włączają się szkoły, grupy sąsiedzkie, rodziny oraz pracownicy różnych firm i branż. W ten sposób realizują ważne cele społeczne dotyczące ochrony środowiska. Program wolontariatów pracowniczych opracowany przez Fundację Nasza Ziemia umożliwia firmom zintegrowanie zespołów, rozwijanie umiejętności interpersonalnych i wspólne działanie na rzecz czystej planety.

W Fundacji Nasza Ziemia, która w tym roku już po raz 30. koordynuje polską edycję Akcji Sprzątanie świata, od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie ze strony firm. Zwłaszcza teraz, po pandemii, biznes poszukuje sposobów na mądre i angażujące aktywności, w które mogłyby włączać się całe zespoły ​- mówi Grzegorz Mikosza, Główny Koordynator Akcji Sprzątanie świata w Polsce.

Wolontariat pracowniczy ma również pozytywny wpływ na stosunek do pracy i kreuje ciekawy kontekst do komunikacji zewnętrznej. Tegoroczna 30. edycja Akcji Sprzątanie Świata – Polska, której finał planowany jest na wrzesień, jest okazją do podziękowania za zaangażowanie ponad 20 milionów Polaków przez trzy dekady.

Wyniki Akcji są imponujące. W 2022 roku wolontariusze oczyszczając środowisko naturalne, zorganizowali 4,5 tysiąca wydarzeń terenowych, usuwając ponad 472 ton śmieci.

Źródło: Fundacja Nasza Ziemia

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!