25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneLegnicaWolontariusze Legnickiego Centrum Kultury i Orkiestra Dęta ukwiecają Legnicę słonecznikami

Wolontariusze Legnickiego Centrum Kultury i Orkiestra Dęta ukwiecają Legnicę słonecznikami

-

Wolontariusze Legnickiego Centrum Kultury oraz członkowie Dziecięco Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej kontynuują swoje działania na rzecz ukwiecenia Legnicy słonecznikami. Ta unikalna akcja odbędzie się 23 maja o godzinie 16:30 na Wzgórzu Zamkowym, naprzeciwko Galerii Piastów. Przygotowane wcześniej sadzonki zostaną wysiane do gruntu, tworząc wspaniały widok.

Głównym celem tej inicjatywy jest nie tylko wprowadzenie piękna i estetyki do miasta, ale także zwrócenie uwagi na istotny problem wymierania populacji pszczół oraz konieczność dbania o ich byt w środowisku miejskim. Warto wspomnieć, że gmina Legnica od 2017 roku jest sygnatariuszem ogólnopolskiego Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom, co świadczy o jej zaangażowaniu w ochronę tych cennych owadów.

Niezwykle istotne jest, aby mieszkańcy Legnicy również zaangażowali się w tę akcję. Zachęcamy więc do wysiewania kwietnych łąk na nieużytkach oraz sadzenia kwiatów w zapomnianych i zaniedbanych miejscach. Pragniemy uczynić z Legnicy społeczny ogród, gdzie natura i człowiek harmonijnie współistnieją.

W realizacji tego projektu zaangażowała się Castorama Legnica, która dostarczyła niezbędne narzędzia. Castorama Legnica wspierała również happening powitalny wiosny.

Źródło: Legnickie Centrum Kultury

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!