16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaSportWrocław CUP 2023 - pojedynek mistrza z wicemistrzem Polski i Meksykiem

Wrocław CUP 2023 – pojedynek mistrza z wicemistrzem Polski i Meksykiem

-

15 września na placu Wolności wystartują Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych. W pierwszej kolejce zobaczymy m.in. mecz mistrzów Polski z wicemistrzami oraz reprezentacji Polski z Meksykiem.

W środę 13 września w Hali Stulecia odbyło się losowanie grup trzynastej edycji Wrocław CUP. Wziął w nim udział m.in. trener Śląska Wrocław Jacek Magiera, który wszystkim uczestnikom życzył przede wszystkim powodzenia.

W turnieju wystartuje 15 drużyn męskich i 5 drużyn żeńskich. Wśród mężczyzn są mistrzowie Polski, wicemistrzowie, a także m.in. drużyna Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Wśród kobiet wystąpią m.in. reprezentacje Polski i Czech.

Przez trzy dni na placu Wolności, począwszy od piątku, czeka nas rywalizacja kilkunastu ekip męskich i żeńskich w dwóch równoległych turniejach. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w piątek i sobotę. W niedzielę odbędą się półfinały i finały.

Wrocław CUP to zawody z udziałem pań i panów dotkniętych kryzysem bezdomności. Sport jest dla nich trampoliną dla powrotu do społeczeństwa, pomaga w pokonaniu nałogów czy mierzenia się ze skomplikowaną przeszłością.

Wrocław CUP to drugie co do wielkości zawody piłki ulicznej po mistrzostwach świata. Lipcowa rywalizacja toczyła się w Sacramento, Polacy zajęli tam dziewiąte miejsce.

Turniej pod Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia już w piątek 15 września o godzinie 13.00, rywalizacja w tym dniu potrwa do 18.00. Z kolei w sobotę i w niedzielę zmagania na placu Wolności obejrzymy już od 9.00. Wstęp wolny. Emocje gwarantowane.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!