15.8 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesWrocław - najbardziej przyjaznym miastem dla biznesu w Polsce

Wrocław – najbardziej przyjaznym miastem dla biznesu w Polsce

-

Wrocław zdobył dwie prestiżowe nagrody, które potwierdzają jego atrakcyjność dla przedsiębiorców.

Miasto zostało laureatem rankingu Forbesa „Miasta Przyjazne dla Biznesu” oraz konkursu „Cashless Cities” na najbardziej „bezgotówkowe miasta w Polsce”.

Mamy nową rzeczywistość w Polsce. Wierzę, że pomyślną i szczęśliwą dla samorządu. Dlatego tak ważnym jest, by zacieśniać współpracę i wymieniać się doświadczeniami. No i cieszyć się z nagród, bo wyróżniony został Wrocław. A dokładniej Wy – mieszkańcy, którzy tworzycie tak wspaniały klimat do prowadzenia działalności gospodarczej w naszym mieście – podkreśla Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Ranking Forbesa

Wrocław po raz drugi z rzędu wygrał ranking Forbesa „Miasta Przyjazne dla Biznesu”. Miasto zdobyło 99,2 punktu na 100 możliwych, wyprzedzając Warszawę (98,9 pkt) i Kraków (98,5 pkt). W rankingu brano pod uwagę 10 kryteriów, m.in. klimat dla biznesu, infrastrukturę, dostępność do kadry pracowniczej czy ofertę inwestycyjną.

Konkurs „Cashless Cities”

Wrocław zdobył również główną nagrodę w konkursie „Cashless Cities” na najbardziej „bezgotówkowe miasta w Polsce”. Miasto zostało docenione za wdrażanie rozwiązań ułatwiających płatności bezgotówkowe. W rankingu wzięto pod uwagę m.in. liczbę terminali płatniczych, dostępność płatności mobilnych czy promocję płatności bezgotówkowych.

Otwartość na biznes

Wrocław jest miastem otwartym na biznes. Miasto oferuje przedsiębiorcom atrakcyjne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, m.in.:

  • konkurencyjne podatki
  • łatwy dostęp do kadry pracowniczej
  • rozwiniętą infrastrukturę
  • wsparcie dla inwestycji

Wrocław jest także jednym z liderów w zakresie rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych. W mieście działa silna branża IT, liczne startupy i ponad 100 tys. studentów na renomowanych uczelniach.

Inwestycje Intela

Ważnym wydarzeniem dla Wrocławia jest planowana inwestycja firmy Intel. Intel zainwestuje w Miękini 4,6 mld dolarów w nową fabrykę półprzewodników. Fabryka będzie tworzyć 2000 nowych miejsc pracy.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!