25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaWrocław po raz piąty zamieni się w miasto ruchomych murali

Wrocław po raz piąty zamieni się w miasto ruchomych murali

-

Dziś (23 września) na sześciu gigantycznych ekranach we Wrocławiu pojawi się siedemdziesiąt pięć prac artystek i artystów z całego świata.

Tegoroczna edycja Kinomuralu, unikatowego wydarzenia łączącego kino i sztukę z tkanką miejską, będzie poświęcona odmiennym stanom świadomości.

Co nowego w tym roku?

Po raz pierwszy Kinomural prezentuje hasło przewodnie: Odmienne stany świadomości.
Boczne ściany kamienic staną się olbrzymimi płótnami, na których powstaną efemeryczne projekcje w różnej formie – od wideo-artu, przez kino eksperymentalne i różnego rodzaju animacje, po instalacje audiowizualne wykorzystujące technologię 3D.
Jako wydarzenie specjalne, będzie miała miejsce europejska premiera filmu „Cycles of Creation” autorstwa Guliego Silbersteina.
Nie zabraknie również szerokiego grona kuratorów, w tym Petera Burra, nowojorskiego artysty multimedialnego o światowej sławie.

Gdzie i kiedy?

Podczas 5. edycji Kinomuralu, kilkudziesięciu artystów i artystek z całego świata przeniesie widzów w świat efemerycznych projekcji od godziny 19:30 do 22:00 w sześciu lokalizacjach historycznego Przedmieścia Odrzańskiego:

ul. Jagiellończyka 40
ul. Trzebnicka 19-21
ul. Św. Wincentego 39a-41a
ul. Niemcewicza 30b
u. Niemcewicza 27
ul. Ołbińska 16

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Historia Kinomuralu

Kinomural to jedno z niewielu wydarzeń w Europie, które prezentuje prace czołowych przedstawicieli sztuki nowych mediów. Program tegorocznej odsłony wydarzenia pozwoli publiczności zapoznać się z pracami topowych twórczyń i twórców z całego świata „na żywo”, poza przestrzenią internetu.

Pomysłodawcami Kinomuralu są bracia Bartos, którzy od wielu lat zajmują się sztuką filmową. Piotr jest reżyserem, operatorem i artystą eksperymentującym ze sztukami wizualnymi. Bartek – reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. W 2013 roku we Wrocławiu stworzyli Studio Manifiesta produkujące kino autorskie. Przeciwwagą i siłą stabilizującą dla tego męskiego tandemu są dwie kobiety. Agata Bartos, prywatnie siostra, absolwentka Holenderskiej Akademii Sztuk Pięknych, artystka mix-media, reżyserka, scenarzystka, kostiumografka. Całość spina Marianna Wasik – producentka, menedżerka, perkusistka.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!