sobota, 2 marca, 2024

Wrocław – stolica polskich startupów

Data:

Udostępnij przez:

patronat medialny

Wrocław umocnił swoją pozycję polskiej Doliny Krzemowej. Coroczny raport Startup Poland po raz drugi z rzędu wskazał, że to miasto jest na pierwszym miejscu pod względem liczby startupów w Polsce.

Według raportu, w województwie dolnośląskim, w tym we Wrocławiu, znajduje się 28% wszystkich polskich startupów. Drugie pod tym względem województwo mazowieckie jest siedzibą 19% polskich startupów, a trzecie – małopolskie – 12%.

Autorzy raportu wskazują, że doskonały wynik województwa dolnośląskiego, a w szczególności Wrocławia, to efekt potencjału gospodarczego i naukowego, a także korzystnego położenia geograficznego.

Wrocław jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Ma silny sektor przemysłowy, który wspiera innowacje. Miasto jest też domem dla wielu uczelni wyższych, które przygotowują kadry dla sektora IT i nowych technologii.

Wrocław wspiera rozwój startupów na wiele sposobów. Miasto oferuje im m.in. dofinansowania, ulgi podatkowe i pomoc w nawiązywaniu kontaktów z biznesem i inwestorami.

W ostatnich miesiącach we Wrocławiu powstało wiele ciekawych startupów. Jednym z nich jest BioCam, który opracował kapsułkę endoskopową do diagnostyki medycznej. Innym jest Alphamoon, które wprowadziło na polski rynek inteligentną e-Teczkę kadrową.

Wrocławskie startupy mają coraz większy wpływ na polską gospodarkę. Potrafią tworzyć innowacyjne rozwiązania, które znajdują zastosowanie w wielu branżach.

Źródło: UM Wrocław

NAJNOWSZE

POLECAMY