25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławWrocław wspiera młodych artystów

Wrocław wspiera młodych artystów

-

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przyznał 169 stypendiów dla młodych i uzdolnionych artystów z Wrocławia. To rekordowa kwota w wysokości 411 000 zł.

Stypendia przyznawane są w czterech dziedzinach: muzyce, tańcu, plastyce i teatrze. Wśród laureatów znaleźli się młodzi ludzie z różnych środowisk i o różnym stopniu wykształcenia.

W tym roku do programu stypendialnego wpłynęło 180 wniosków. Komisja stypendialna, w skład której wchodzą eksperci z różnych dziedzin sztuki, dokonała oceny formalnej i merytorycznej wniosków.

Stypendia przyznawane są na okres do 10 miesięcy. Ich wysokość zależy od wieku i stopnia wykształcenia stypendysty. Stypendia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wynoszą 500 zł brutto miesięcznie. Z kolei stypendia dla studentów studiów I i II stopnia wynoszą 600 zł brutto miesięcznie. Natomiast stypendia dla osób ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentów, którzy edukację lub rozwój twórczy realizują poza granicami Polski, wynoszą 700 zł brutto miesięcznie.

Stypendia dla młodych artystów to nie tylko wsparcie finansowe, ale także wyraz uznania dla ich talentu i pracy. Program stypendialny ma na celu promowanie i wspieranie rozwoju artystycznego młodych ludzi z Wrocławia.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!