29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaTurystykaWrocław z bezpośrednim lotem do Seulu

Wrocław z bezpośrednim lotem do Seulu

-

3 listopada 2023 roku z Portu Lotniczego Wrocław wystartował pierwszy bezpośredni lot do Seulu. 

Nowe połączenie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby biznesowe i społeczne mieszkańców Dolnego Śląska. W regionie mieszka i pracuje coraz więcej Koreańczyków, a Korea Południowa jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski.

Wrocław jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i akademickim, co ma przełożenie na bliską współpracę polsko-koreańską – ponad połowa z blisko sześciuset koreańskich przedsiębiorstw ma swoje siedziby właśnie na Dolnym Śląsku. Powstają tu nie tylko fabryki, ale również oddziały R&D największych firm. Bezpośrednie połączenie na trasie Wrocław – Seul to kolejny krok w ramach rozwijających się relacji handlowych – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Lot z Wrocławia do Seulu obsługiwany jest przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Samolot, którym odbywa się lot, to Boeing 787-8 Dreamliner. Dreamliner ma nowoczesną konstrukcję, która zapewnia pasażerom wysoki komfort podróży. Na pokładzie samolotu znajdują się miejsca w trzech klasach: Business, Premium Economy i Economy.

Podróż trwa 11 godzin i 45 minut. Samolot Boeing 787-8 Dreamliner wylatuje z Wrocławia o godzinie 16:25 i ląduje w Seulu o 10:10 czasu lokalnego.

Nowe połączenie lotnicze z Wrocławia do Seulu ma wiele korzyści dla obu miast. Po pierwsze, ułatwia ono podróżowanie między dwoma miastami i regionami. Po drugie, może przyczynić się do rozwoju biznesu i turystyki między Wrocławiem a Koreą Południową. Po trzecie, może wzmocnić wymianę kulturową między dwoma krajami.

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!