niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaEkologiaWrocław zachęca do picia kranówki

Wrocław zachęca do picia kranówki

-

reklama

Odpowiednie nawodnienie organizmu odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. Dlatego warto zastanowić się, ile wody spożywamy i czy jesteśmy w stanie osiągnąć zalecaną dzienną ilość płynów.

Okazuje się, że każdy z nas powinien wypijać średnio 2 litry wody dziennie. Jeśli jednak nie zbliżamy się do tego pułapu, warto podjąć działania, aby poprawić nasze nawyki picia.

Wrocław, znany z doskonałej jakości wody, postanowił promować picie kranówki jako zdrowej alternatywy. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Po pierwsze, woda z kranu we Wrocławiu jest nie tylko smaczna, ale również spełnia najwyższe normy jakościowe. Nie musimy już sięgać po butelkowane wody mineralne. Wystarczy, że napełnimy nasze bidony lub szklanki prosto z kranu, aby cieszyć się czystą i pyszną wodą.

Picie odpowiedniej ilości wody nie tylko korzystnie wpływa na nasze zdrowie, ale także przyczynia się do ochrony środowiska. Wybierając kranówkę zamiast butelkowanej wody, możemy osiągnąć korzyści zarówno dla nas samych, jak i dla planety. Statystyki mówią same za siebie. Jeśli codziennie będziemy pić 2 litry wody z kranu, to w skali roku zaoszczędzimy ponad 1300 złotych i nie wyprodukujemy aż 26 kilogramów plastiku!

Nie tylko Wrocław promuje picie kranówki – także Sopot dołącza do akcji. W trakcie Dni Kurortu, które odbywają się w Sopocie, wrocławskie centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis – zaprezentuje swoje eksperymenty i ciekawostki związane z wodą. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej na temat znaczenia wody dla naszego zdrowia i środowiska, oraz jak dbać o jej jakość i oszczędzać zasoby.

W niedzielę, 11.06.2023 r., bar wodny MPWiK będzie obecny na Partynicach podczas XI Pikniku Olimpijskiego.

Źródło: MPWiK

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...