29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEWrocławscy nauczyciele - wyzwania i sukcesy

Wrocławscy nauczyciele – wyzwania i sukcesy

-

We Wrocławiu pracuje ponad 11,3 tys. nauczycieli. Ponad połowa z nich to kobiety, a ponad 40% to osoby z wyższym wykształceniem. Najwięcej nauczycieli pracuje w szkołach podstawowych (ponad 57%), a najmniej w przedszkolach (nieco ponad 11%).

Od kilku lat we Wrocławiu, podobnie jak w całej Polsce, brakuje nauczycieli. Obecnie we wrocławskich szkołach i przedszkolach wolnych jest ponad 750 etatów. Największy deficyt dotyczy nauczycieli przedmiotów ścisłych i zawodowych, pedagogów, psychologów oraz opiekunów świetlic.

We Wrocławiu nauczyciel początkujący otrzymuje średnio ok. 5,2 tys. złotych brutto, mianowany ok. 6,4 tys. złotych brutto, a dyplomowany ok. 8,3 tys. złotych brutto.

W tym roku prezydent Wrocławia przyznał dyrektorom i nauczycielom 205 nagród pieniężnych za znaczące osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Wystąpiono też o przyznanie Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla 7 dyrektorów oraz Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty dla 15 dyrektorów. Miasto Wrocław na edukację przeznacza ponad 2 mld złotych. To rekordowa kwota w historii miasta.

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!