12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaKulturaWrocławska architektura lat 60. w nowej odsłonie

Wrocławska architektura lat 60. w nowej odsłonie

-

Książka „Całe morze budowania” dr Agaty Gabiś wznowiona w formie e-booka

Lata 60. to okres intensywnego rozwoju Wrocławia. W tym czasie powstało wiele nowych osiedli mieszkaniowych, budynków użyteczności publicznej, a także obiektów kulturalnych i sportowych. Książka „Całe morze budowania” dr Agaty Gabiś przedstawia szczegółowy opis tego architektonicznego rozwoju.

Odpowiedzialność i innowacyjność

Autorka książki podkreśla, że wrocławscy architekci lat 60. wykazywali się dużą odpowiedzialnością i innowacyjnością. Starali się tworzyć architekturę nowoczesną, ale jednocześnie funkcjonalną i dostosowaną do potrzeb mieszkańców.

Książka to ważny głos w dyskusji o powojennym Wrocławiu. Jest to pierwsza tak kompleksowa publikacja, która przedstawia architekturę tego okresu.

Wersja e-bookowa

Książka została wznowiona w formie e-booka. Wersja cyfrowa zawiera zaktualizowane teksty, bibliografię i przypisy. E-book jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku. Książka dostępna jest w księgarni online MA. 

Partnerem publikacji jest Ośrodek Pamięć i Przyszłość. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło: MA

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...