29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesWrocławski startup BioCam zdobył nagrodę główną w konkursie Tech Contest

Wrocławski startup BioCam zdobył nagrodę główną w konkursie Tech Contest

-

Siódma edycja konferencji Made in Wrocław, która odbyła się 17-18 października 2023 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym, zgromadziła rekordową liczbę uczestników.

Na wydarzenie przybyło prawie 2 tysiące osób. Konferencja obejmowała 15 paneli dyskusyjnych, prelekcji i fireside chatów. Na scenie pojawiło się 35 prelegentów z całej Europy, którzy m.in. rozmawiali o rozwoju sztucznej inteligencji, przyszłości motoryzacji i transformacji cyfrowej.

Równolegle do konferencji, w Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyło się EXPO. W trakcie wydarzenia można było zobaczyć na własne oczy najnowsze wrocławskie innowacje. Na ekspozycji zaprezentowano m.in. roboty, inteligentne rozwiązania do monitorowania zużycia energii w domach, czy elektryczne pojazdy.

Cieszę się, że Made in Wrocław tak pięknie się rozwija. Jest nie tylko coraz więcej wystawców, ale też frekwencja z roku na rok jest coraz większa. Pokazujemy to, co jest projektowane i wytwarzane przez rodzime firmy i startupy oraz zagraniczne korporacje działające na naszym terenie. Promujemy też współpracę między przedsiębiorstwami, organizacjami otoczenia biznesu i światem nauki. To są naczynia połączone i tylko współdziałanie może przynieść tak fantastyczne efekty – podsumowała Magdalena Okulowska, Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Jak zawsze, Made in Wrocław było również okazją do networkingu i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. W trakcie wieczornej gali podsumowującej wydarzenie, poznaliśmy zwycięzców konkursu Tech Contest. Nagrodę główną, czyli 30 000 PLN, zdobył wrocławski startup BioCam, który tworzy kapsułki endoskopowe.

Organizatorami wydarzenia były Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i miasto Wrocław. Partnerem strategicznym Made in Wrocław jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Siódma edycja konferencji Made in Wrocław była kolejnym sukcesem. Wydarzenie zgromadziło rekordową liczbę uczestników, którzy mieli okazję poznać najnowsze wrocławskie innowacje i nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!