27.7 C
Wrocław
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławWrocławski żłobek w finale konkursu

Wrocławski żłobek w finale konkursu

-

Żłobek przy ul. Sygnałowej we Wrocławiu dotarł do finału prestiżowego konkursu na najlepszą placówkę w Polsce. Konkurs organizowany jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

Wprowadzając nowe standardy, żłobek przy ul. Sygnałowej otworzył swoje drzwi w 2020 roku, oferując opiekę 220 dzieciom już od 20. tygodnia życia. Pionierski obiekt w mieście zainspirował powstanie kolejnych nowoczesnych, ekologicznych żłobków. Posiadają one energooszczędne rozwiązania i dbają o ekologię.

Zwracamy przede wszystkim uwagę na metody opieki na dziećmi. Funkcje wychowawcze, edukacyjne i opiekuńcze są podstawą weryfikacji zgłoszeń. Oceniamy także kwestie żywieniowe i bezpieczeństwa. Finał konkursu odbędzie się 28 września we Wrocławiu – mówi Robert Wilczek –  prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

To miejsce oferuje 7 sal zabaw, każda z pełnym węzłem sanitarnym, jadalnią, szatnią i pomieszczeniami technicznymi. Dzieci mają dostęp do dwóch wózkowni oraz nowoczesnej kuchni i pralni. Zewnętrzne place zabaw i zadaszone tarasy pozwalają dzieciom cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu. Wszystko to dostosowane jest również dla osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki współpracy z doświadczonym dietetykiem klinicznym, żłobek przy ul. Sygnałowej oferuje zdrowe i zrównoważone posiłki. To miejsce z Certyfikatem Zdrowego i Racjonalnego Żywienia, dbające o rozwój dzieci w każdym aspekcie.

Różnorodność to klucz do rozwoju maluchów. Od elementów jogi po zajęcia sensoryczne i sportowe – żłobek oferuje unikalne zajęcia. Magiczny dywan oraz kącik relaksacyjny prowadzony przez psychologa zapewniają dzieciom pełen zakres doświadczeń.

Żłobek aktywnie działa na rzecz środowiska, wykorzystując pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne. Dbając o retencję wód opadowych, stworzył skrzynki rozsączające i zielone ogrody. To miejsce, w którym natura jest równie ważna jak edukacja.

Wszystko w placówce przy ul. Sygnałowej opiera się na listach procedur, które zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dziecko zawsze jest w centrum uwagi, a rodzice mogą być pewni, że ich pociechy są w najlepszych rękach.

Źródło: UM Wrocław

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!