25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesWrocławskie firmy nagrodzone za odpowiedzialność społeczną

Wrocławskie firmy nagrodzone za odpowiedzialność społeczną

-

Trzy wrocławskie firmy zostały nagrodzone Nagrodą Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Wyróżnienia zostały wręczone podczas XXXII Gali Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

BASF otrzymał nagrodę za zaangażowanie się we współpracę ze środowiskiem naukowym i rozwój kultury równości we Wrocławiu. Firma prowadzi wspólne projekty z wrocławskimi uczelniami, wspiera kobiety w branży chemicznej i promuje różnorodność w miejscu pracy.

Selenę nagrodzono za pomoc w czasie pandemii koronawirusa, zaangażowanie w rozwój zielonego Wrocławia i pomoc rodzinom pracowników z Ukrainy. Firma przekazała ponad 20 000 preparatów dezynfekujących, produkowała przyłbice dla potrzebujących, a także pomagała rodzinom pracowników z Ukrainy. Ponadto, w 2022 roku Selena posadziła 1000 drzew w Lesie Osobowickim.

Z kolei BNY Mellon otrzymał nagrodę za program wolontariatu pracowniczego na rzecz sąsiedzkich społeczności. Firma angażuje swoich pracowników w przedsięwzięcia dla podopiecznych lokalnych organizacji pozarządowych, z przeznaczeniem na pracę społeczną, której każdy pracownik ma roczną pulę 24 godzin.

Wrocław – miasto odpowiedzialnego biznesu

Fundacja Forum Ekonomiczne doceniła Wrocław za sprzyjanie rozwojowi biznesu odpowiedzialnego społecznie. Miasto jest jednym z liderów w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju. W ostatnich latach przy udziale Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zrealizowanych zostało ponad 260 projektów FDI (bezpośrednich inwestycji zagranicznych). Dzięki temu powstało ponad 130 tys. nowych miejsc pracy na terenie aglomeracji.

Biznes Odpowiedzialny Społecznie

Nagrody Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie przyznawane są od dwóch lat. Wyróżniają firmy, które dbają o środowisko naturalne, lokalne społeczności i swoich pracowników. Nagrody mają na celu promowanie odpowiedzialnego biznesowego wśród wrocławskich firm i tworzyć inspirację dla innych przedsiębiorstw.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!