16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaTurystykaWrocławskie krasnale wędrują do Sopotu

Wrocławskie krasnale wędrują do Sopotu

-

Wrocławskie krasnale, popularne atrakcje turystyczne, będą miały swoje tymczasowe miejsce w Sopocie. Krasnal, który dotrze do słynnego sopockiego molo w piątek, wpisuje się w wyjątkowe obchody dwustulecia tego kurortu.

Inicjatywa ma na celu nie tylko przybliżyć mieszkańcom Sopotu uroki wrocławskich skrzatów, ale także promować Wrocław jako przyjazne miasto turystom.

Krasnale wędrują po świecie

Wrocławskie krasnale, choć nierozerwalnie związane z Dolnym Śląskiem, podbiły serca turystów także poza granicami Polski. Skrzaty można spotkać w takich miastach jak Wilno, Lwów, Waszyngton, Reykjavik, Drezno, Guadalajara w Meksyku oraz czeski Hradec Kralove. Teraz jedna z tych uroczych postaci pojawi się również w Sopocie, co stanowi ciekawą niespodziankę dla turystów odwiedzających to nadmorskie miasto.

Rozkwit turystyki we Wrocławiu

Wrocław odgrywa coraz ważniejszą rolę jako popularna destynacja turystyczna. Liczba gości odwiedzających to miasto rośnie z roku na rok. W 2022 roku Wrocław odwiedziło około 4,8 miliona dorosłych turystów. Jeśli mielibyśmy uwzględnić dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia, to całkowita liczba turystów i odwiedzających w 2022 roku wyniosła około 5,8 miliona osób.

Żródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!