10.4 C
Wrocław
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaTurystykaWrocławskie lotnisko bije rekordy! 30 milionów pasażerów w 12 lat!

Wrocławskie lotnisko bije rekordy! 30 milionów pasażerów w 12 lat!

-

13 marca 2024 roku Port Lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika hucznie świętował dwa wydarzenia: 30 milionów obsłużonych pasażerów oraz 12. rocznicę otwarcia nowego terminalu.

Historyczną podróżną, która stała się 30-milionowym klientem lotniska, okazała się Pani Sharon Lowe z Toronto, przylatująca z Warszawy na pokładzie samolotu LO3853 PLL LOT.

Powrót do korzeni

Symbolicznie, pierwszy rejs obsłużony przez nowy terminal w 2012 roku również odbył się na trasie Wrocław-Warszawa. Otwarcie obiektu stanowiło kamień milowy w rozwoju lotniska, stawiając je w gronie najnowocześniejszych portów lotniczych w Polsce. Nowoczesny terminal z roku na rok podnosił jakość obsługi i poszerzał wachlarz oferowanych usług, przyczyniając się do stałego wzrostu liczby pasażerów.

Ambitne plany na przyszłość

Wrocławskie lotnisko nie zwalnia tempa. Doceniane przez pasażerów za intuicyjność i wysoki poziom obsługi (według rankingu portalu fly4free jest najlepiej ocenianym portem w kraju), stoi u progu kluczowych inwestycji. Ponadto w planach jest budowa hotelu na terenie lotniska, rozbudowa strefy operacyjnej oraz terminalu, co łącznie pochłonie 350 milionów złotych.

Nasz plan inwestycyjny dotyczy zarówno powstania nowych elementów infrastruktury, jak i dopasowania obecnych obiektów do nadchodzących zmian. Największa w polskim lotnictwie rozbudowa strefy operacyjnej obejmie m.in. powstanie nowej drogi kołowania równoległej do pasa startowego, płyty postojowej dla samolotów oraz budowę płaszczyzny do odladzania maszyn. To pozwoli zwiększyć przepustowość portu i ograniczyć do minimum ryzyko zmian w rozkładzie lotów. W kolejnych latach o pięć nowych modułów rozbudowany zostanie także terminal, a wszystkie te inwestycje pozwolą obsługiwać nawet 10 milionów pasażerów rocznie – mówi Przemysław Myszakowski, Wiceprezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Rekordowy rok i optymistyczne prognozy

Ubiegły rok był rekordowy dla wrocławskiego lotniska. Obsłużono blisko 4 miliony pasażerów, bijąc o 16% rekord sprzed pandemii. Natomiast rok 2024 zapowiada się jeszcze lepiej. Pierwsze dwa miesiące przyniosły wzrost liczby pasażerów w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Przy utrzymaniu tej tendencji, lotnisko może zbliżyć się do bariery 4,5 miliona podróżnych w 2024 roku.

Podziękowania dla 30-milionowej pasażerki

Pani Sharon Lowe, 30-milionowa pasażerka wrocławskiego lotniska, otrzymała specjalne wyróżnienie. W ramach niespodzianki otrzymała voucher dla siebie i osoby towarzyszącej na skorzystanie z Executive Lounge – stylowo urządzonego salonu będącego miejscem do relaksu przed podróżą. Zarząd lotniska wręczył jej również zestaw upominków lotniska oraz PLL LOT. Chwila ta została uwieczniona na wspólnych zdjęciach z załogą i zarządem portu.

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!