29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaTurystykaWrocławskie lotnisko bije rekordy popularności

Wrocławskie lotnisko bije rekordy popularności

-

Wrocławskie lotnisko zakończyło rekordowy sezon wakacyjny. W ciągu trzech miesięcy, od czerwca do sierpnia, obsłużyło ponad 1,33 mln pasażerów. To oznacza wzrost o ponad 300 tys. względem analogicznego okresu w 2022 roku.

Najwięcej podróżnych skorzystało z usług wrocławskiego lotniska w sierpniu. W tym miesiącu lotnisko obsłużyło 454 tys. pasażerów. To oznacza wzrost o ponad 100 tys. względem sierpnia 2022 roku.

Turecka Antalya najchętniej wybieranym kierunkiem

W bieżącym roku na wrocławskim lotnisku najszybciej rośnie ruch turystyczny obsługiwany przez przewoźników czarterowych i niskokosztowych. Z oferty blisko 30 takich połączeń skorzystało niemal 390 tys. pasażerów, co oznacza wzrost rok do roku o 35%.

Najpopularniejszym kierunkiem w sezonie letnim była turecka Antalya. Z tego połączenia skorzystało aż 58 tys. podróżnych. Podium uzupełniły bułgarskie Burgas (17,2 tys.) oraz grecka wyspa Rodos (16,8 tys.).

Nowe połączenia na sezon zimowy

Obsługując pasażerów wybierających się na letni wypoczynek, Port Lotniczy Wrocław pracował jednocześnie nad atrakcyjną ofertą na zbliżający się sezon zimowy. W ostatnim czasie sfinalizowano rozmowy, na mocy których w 2024 roku rozpoczną się loty do Helsinek obsługiwane przez Finnair.

Rok 2023 planujemy zakończyć na poziomie ok. 3,9 mln podróżnych, co przełoży się na wzrost o ponad 30% względem poprzednich dwunastu miesięcy. Kolejne rekordy mają nam zapewnić inwestycje w infrastrukturę. Budowa płyty postojowej, równoległej drogi kołowania i drogi szybkiego zjazdu – to gwarancja, że ruch na wrocławskim lotnisku będzie dalej dynamicznie wzrastał – mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Do Amsterdamu poleci dodatkowy drugi w ciągu dnia rejs KLM, a do Zurychu trzeci, realizowany przez Swiss. Nowościami w zimowej siatce połączeń będą także loty przewoźników niskokosztowych – Ryanair i Wizz Air – do Walencji, Malagi, Lizbony oraz marokańskiego Agadiru.

Prawdziwy hit już jesienią

Od 3 listopada polecą bezpośrednio ze stolicy Dolnego Śląska do Seulu najnowocześniejszym samolotem świata, Boeingiem 787-8 Dreamliner, który będzie mógł zabrać na pokład 252 osoby w klasach Business, Premium oraz Economy.

Źródło: Materiał prasowy

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!