18.2 C
Wrocław
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEAkcja sadzenia drzew i piknik

Akcja sadzenia drzew i piknik

-

W najbliższą sobotę (15 kwietnia) w Parku Tysiąclecia, odbędzie się kolejna odsłona akcji WROśnij we WROcław, podczas której  zostanie zasadzonych 300 drzewek przez rodziny najmłodszych mieszkańców Wrocławia. Dzieci, które urodziły się ostatnio we Wrocławiu, zostaną patronami posadzonych drzewek. Zapisy na udział w akcji były tak popularne, że zapasy drzewek zostały wykorzystane już po dwóch dniach od ogłoszenia.

Organizatorzy – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Zarząd Zieleni Miejskiej – zapraszają do udziału w pikniku wszystkich mieszkańców, niezależnie od udziału w akcji WROśnij we WROcław. Atrakcje, które przygotowano, będą się odbywały tuż obok sadzenia drzewek.

Na terenie przy nowo otwartym placu zabaw Średniowieczna Warownia będzie można spotkać członków grupy rekonstrukcyjnej, którzy założą średniowieczną osadę. Odbędą się w niej pokazy strojów rycerskich i fechtunków, warsztaty z ziołolecznictwa, będzie też można spędzić miło czas na  średniowiecznych grach i zabawach.

Najmłodsi będą mogli skorzystać z wielu animacji: puszczać bańki mydlane, obsługiwać drewniane tablice animacyjne, otrzymać wymodelowane balony. Nieco starszych zachęcamy do nauki chodzenia na szczudłach czy zabaw w przeciąganie liny. Dmuchańce, które dostępne będą bezpłatnie, uwielbiają dzieci niezależnie od wieku.

Dla miłośników planszówek Stowarzyszenie Druga Runda będzie miało bogatą ofertę gier. Na stoisku kampanii Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy dorośli będą mogli dowiedzieć się, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy pediatrycznej. Nie zabraknie także stoisk z animacjami i informacjami od jednostek i spółek miejskich. Do dyspozycji uczestników będzie także sprzęt sportowo-rekreacyjny (m.in. leżaki, klocki, turnballe i badminton). Na terenie przygotowano także bezpieczne palenisko, zapraszamy zatem też na integrację przy ognisku.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00-15.00 w sobotę 15 kwietnia w Parku Tysiąclecia.

Źródło: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!