29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneLubinWsparcie dla zielonych szkół, kolonii i turnusów rehabilitacyjnych w Zagłębiu Miedziowym

Wsparcie dla zielonych szkół, kolonii i turnusów rehabilitacyjnych w Zagłębiu Miedziowym

-

Fundacja KGHM Polska Miedź przyznała dofinansowanie na wyjazdy na zielone szkoły.

Projekt obejmuje uczniów z trzech gmin: Kotla, Żukowice i Grębocice. Inicjatywa umożliwi młodym ludziom korzystanie z wartościowych programów edukacyjnych i rekreacyjnych.

W ramach działalności Fundacji pomagamy w realizacji ważnych społecznie inicjatyw lokalnych czy projektów ważnych dla mieszkańców. Dbamy o zdrowie, wspieramy szpitale czy przychodnie, remontujemy zabytki czy wydarzenia kulturalne, ale też dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne. Wspólnie działamy na rzecz Zagłębia Miedziowego – powiedziała Helena Krupska, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów

Seniorzy z Grębocic otrzymali wsparcie finansowe od Fundacji KGHM na turnusy leczniczo-rehabilitacyjne. Osoby, które przeszły chorobę COVID-19 lub mają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, będą miały możliwość skorzystania z profesjonalnej opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

Kolonie dla dzieci i młodzieży

Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” zorganizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z miejscowości zlokalizowanych w pobliżu Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most. Dzięki wsparciu KGHM, młodzi mieszkańcy tych okolic będą mieli możliwość spędzenia aktywnego i pouczającego czasu podczas letnich wakacji.

Jubileusz 20-lecia Fundacji KGHM Polska Miedź

W tym roku Fundacja KGHM Polska Miedź obchodzi 20-lecie swojej działalności. Od początku istnienia fundacja wspiera inicjatywy w obszarach kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji, oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Fundacja powstała w 2003 roku, kontynuując tradycję społecznego zaangażowania KGHM Polska Miedź S.A., czołowego światowego producenta miedzi i srebra z ogromnym doświadczeniem na rynku.

Źródło: KGHM

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!