31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Wsparcie LSSE dla SYTEC

-

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. (LSSE) kontynuuje aktywizację lokalnego rynku, przekazując firmie Systemy i Technologie Sp. z o.o. (SYTEC) decyzję o wsparciu.

Średnie przedsiębiorstwo z Polkowic, specjalizujące się w produkcji prefabrykatów z polimerobetonu, rozbuduje jedną z istniejących hal produkcyjnych, co umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych i wejście na nowe rynki. Inwestycja o wartości 6 mln zł ma zostać zrealizowana do końca kwietnia 2025 roku.

Wzmocnienie pozycji lidera w produkcji wanien do elektrolizy

SYTEC od 2003 roku działa na polskim rynku jako część międzynarodowej grupy kapitałowej ANCOR. Początkowo firma koncentrowała się na wytwarzaniu kanałów i studni odwodnienia liniowego oraz prefabrykatów mostowych. Z czasem rozszerzyła ofertę o produkcję polimerobetonowych wanien do elektrolizy miedzi, przejmując tę technologię od siostrzanej firmy ANCOR HMG Europa. Obecnie SYTEC jest czołowym producentem wielkogabarytowych zbiorników z polimerobetonu, posiadającym certyfikat ISO 9001.

Efektem nowej inwestycji, możliwej dzięki decyzji o wsparciu otrzymanej od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będzie nie tylko ograniczenie wewnętrznej logistyki i wyeliminowanie pewnych etapów produkcyjnych, ale także zwiększenie potencjału produkcyjnego oraz obniżenie kosztów produkcji z tym związanych – dodaje Stanisław Halarewicz, dyrektor generalny Systemy i Technologie Sp. z o.o.

Nowa linia produkcyjna i poszerzenie rynków zbytu

Dzięki dofinansowaniu z LSSE, SYTEC uruchomi w rozbudowanej hali nową linię technologiczną dedykowaną wytwarzaniu mieszanki kruszyw kwarcowych. Inwestycja ta pozwoli na znaczące zwiększenie zdolności produkcyjnych polimerobetonowych wanien elektrolitycznych, kluczowych komponentów w procesach elektrolizy miedzi i cynku. Docelowymi odbiorcami produktów firmy są zarówno polscy producenci metali, jak i klienci zagraniczni, m.in. ze Szwecji, Belgii, Austrii, Hiszpanii i Francji.

ŹródłoLSSE
Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!