18.2 C
Wrocław
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaWyjątkowy koncert Opery Wrocławskiej w Święto Muzyki

Wyjątkowy koncert Opery Wrocławskiej w Święto Muzyki

-

Zapoczątkowana we Francji celebracja muzyki w przestrzeni publicznej stała się zwyczajem niemal na całym świecie. Tradycyjnie w Święto Muzyki przypadające w dniu przesilenia wiosennego włącza się Opera Wrocławska. W tym roku dla mieszkańców i turystów zaplanowano wyjątkowe wydarzenie.

Już w najbliższą środę wieczorem (21 czerwca) warto zatrzymać się przed gmachem opery przy ul. Świdnickiej. Na ten wieczór dyrekcja i artyści zaplanowali niecodzienny koncert. Przechodnie, mieszkańcy, turyści i oczywiście wierni melomani będą mieli okazję posłuchać i obejrzeć występy w pięknej miejskiej scenerii. W repertuarze same największe światowe tytuły, m.in.: Carmen, Nabucco, Traviata, Cyganeria czy Don Giovani. Specjalnie z okazji Święta Muzyki zamknięta zostanie część ulicy Świdnickiej, na odcinku pomiędzy kościołem Bożego Ciała a placem Teatralnym.

To jedna z najważniejszych dat w naszym operowym kalendarzu i wydarzenie, do którego przygotowujemy się od kilku miesięcy – podkreśla Izabela Kurc-Kuriata, p.o. Dyrektora Opery Wrocławskiej. – Program wieczoru jest wypełniony wyjątkowymi występami naszych wybitnych solistów. Święto Muzyki z Operą Wrocławską to okazja do spędzenia wieczoru ze sztuką, integracji i przede wszystkim wspólnej, radosnej celebracji. Przed nami magiczna, rozśpiewana i roztańczona letnia noc.

Nad realizacją koncertu czuwają doświadczeni artyści:

  • Adam Banaszak – kierownik muzyczny,
  • Anna Grabowska-Borys – kierownik chóru
  • Małgorzata Dzierżon – kierownik baletu. 

Ten niecodzienny koncert odbędzie się w środę, 21 czerwca, w godzinach 21:00-22:00. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest dostępne dla wszystkich miłośników sztuki muzycznej. 

Źródło: Opera Wrocławska

 

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!