25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaBiznesWynajem długoterminowy samochodu dla firm w Polsce - wyniki badania PZWLP

Wynajem długoterminowy samochodu dla firm w Polsce – wyniki badania PZWLP

-

Badanie przeprowadzone przez IBRiS na zlecenie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) wykazało, że wynajem długoterminowy samochodu jest coraz bardziej popularną formą finansowania dla małych firm w Polsce. Zainteresowanie tą formą finansowania wzrosło z 17% w listopadzie 2022 roku do 23% w lipcu 2023 roku.

Również rozpoznawalność wynajmu długoterminowego wśród małych firm rośnie. W lipcu 2023 roku 89% badanych słyszało o tej formie finansowania, co oznacza wzrost o 5% w porównaniu z listopadem 2022 roku.

Mimo wzrostu popularności wynajmu długoterminowego, zakup samochodu za gotówkę pozostaje najpopularniejszą formą finansowania dla małych firm. W lipcu 2023 roku wybrało ją 33% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazł się leasing z wynikiem 68%.

Według badania, do najważniejszych czynników branych pod uwagę przez najmniejszych przedsiębiorców przy wyborze finansowania auta służbowego należą:

  • stała miesięczna rata, niezależna od stóp procentowych (49%),
  • niska miesięczna rata (41%),
  • pełna obsługa, ubezpieczenie i serwis wliczone w ratę (37%).

Dla niespełna co trzeciej firmy ważne są proste formalności, zaś dla przeszło co czwartej – dowolność decyzji o wykupie auta.

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!