niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaNewsy regionalneWyprawka szkolna - od soboty wnioski przez mZUS

Wyprawka szkolna – od soboty wnioski przez mZUS

-

reklama

W najbliższą sobotą rusza możliwość składania wniosków o wyprawkę szkolną do ZUS.

W zeszłym roku aż 335 tysięcy uczniów z Dolnego Śląska otrzymało wsparcie w ramach programu „Dobry Start 300 plus”. Rodzice dostali łącznie 100,66 mln złotych. Całkowita liczba dzieci, które otrzymały wyprawkę w całym kraju, wyniosła ponad 4,6 miliona. Natomiast na konta rodziców wpłynęło łącznie 1,4 miliarda złotych.

W ramach programu, rodzice – niezależnie od swoich dochodów – mogą otrzymać jednorazowo 300 złotych na zakup:

  • podręczników,
  • zeszytów,
  • sprzętu
  • innych niezbędnych artykułów szkolnych dla dzieci.

Wyprawka przysługuje rodzicom dzieci uczęszczającym do szkół podstawowych, liceów, szkół policealnych i innych placówek edukacyjnych.

Wnioski o wsparcie będą przyjmowane od 1 lipca do końca listopada. Natomiast pieniądze będą przekazane wyłącznie na rachunki bankowe. Warto więc wysłać wniosek do ZUS jak najszybciej, aby środki pojawiły się na koncie możliwie szybko. Rodzice, którzy złożą dokumenty do końca sierpnia, otrzymają przelew bankowy najpóźniej do 30 września.

Aby korzystać z aplikacji mZUS, należy posiadać profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) i połączyć go ze swoim profilem w aplikacji. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został szczegółowo opisany na ekranach startowych aplikacji. Bez posiadania profilu na PUE nie będzie można skorzystać z aplikacji.

Składanie wniosków jest możliwe wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji mZUS, PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Źródło: ZUS

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...