29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneLegnicaPiotr Wajs - legniczanin, fotograf, który podbił Wyspy Szetlandzkie

Piotr Wajs – legniczanin, fotograf, który podbił Wyspy Szetlandzkie

-

Legniczanin Piotr Wajs, który od kilku lat mieszka na Wyspach Szetlandzkich, zaprasza na wernisaż swojej fotografii. Na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia dzikiej flory i fauny, a także lokalnych wydarzeń.

Piotr Wajs urodził się i wychował w Legnicy. Początkowo planował zostać technikiem reklamy i grafikiem wizualnym, ale los skierował go w stronę mediów lokalnych. Pracował jako operator kamery i montażysta, a także zajmował się realizacją filmów dokumentalnych.

W 2017 roku Piotr Wajs wyemigrował na Wyspy Szetlandzkie. Początkowo planował tam spędzić tylko kilka miesięcy, ale ostatecznie pozostał na stałe. Nowe miejsce zamieszkania okazało się dla niego inspiracją do rozwoju pasji fotograficznej.

Na zdjęciach Piotra Wajsa można zobaczyć przede wszystkim dziką florę i faunę Wysp Szetlandzkich. Są to gatunki, których nie spotyka się w Polsce. Można również zobaczyć lokalne wydarzenia, które przyciągają turystów z całego świata.

Piotr Wajs nie czuje się zawodowym fotografem. To jego hobby, które pozwala mu uchwycić piękno świata, który go otacza.

Wernisaż fotografii Piotra Wajsa odbędzie się 7 grudnia 2023 roku o godzinie 17.00 w Legnickiej Bibliotece Publicznej, w Dziale Informacyjno-Bibliograficznym i Regionalnym. Wstęp wolny.

Źródło: Legnicka Biblioteka Publiczna

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!