29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaKulturaWystawa malarstwa haptycznego Jacka Jarczewskiego w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

Wystawa malarstwa haptycznego Jacka Jarczewskiego w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

-

Jacek Jarczewski, profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, jest autorem autorskiej techniki malarskiej zwanej malarstwem haptycznym. Od 27 października do 18 listopada 2023 roku w Galerii Miejskiej we Wrocławiu można zobaczyć wystawę jego prac, która ukazuje etapy rozwoju jego twórczości.

Na ekspozycji prezentowane będą obrazy powstałe w ciągu ostatnich 35 lat. Można tu zobaczyć zarówno prace z początków artystycznej drogi malarza, jak i te z ostatnich lat. Wśród nich znajdują się zarówno zgeometryzowane kompozycje, jak i dzieła zdominowane przez płynny gest czy obfitujące w dynamiczną formę i kolor.

Malarstwo Jarczewskiego jest nie tylko piękne, ale także stymuluje zmysły. Artysta nie ogranicza się do barwy i formy czy faktury. Dzięki temu jego obrazy można oglądać, ale także dotykać. Jacek Jarczewski jest nie tylko utalentowanym artystą, ale także eksperymentatorem. Nieustannie poszukuje nowych rozwiązań i nie boi się wyzwań. W jego pracach można znaleźć odniesienia do natury, ale także do kultury popularnej.

Wystawa „UWAGA DOTYKAĆ! Malarstwo haptyczne Jacka Jarczewskiego” będzie czynna od 27 października do 18 listopada 2023 roku. Wstęp bezpłatny. Kurator wystawy: Mirosław Jasiński

Źródło: Materiał prasowy

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!