25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaKulturaWystawa prof. Krzysztofa Rozpondka "Termofile"

Wystawa prof. Krzysztofa Rozpondka „Termofile”

-

Prezydent Miasta Bolesławiec, Piotr Roman, zaprasza na wystawę prof. Krzysztofa Rozpondka pt. „Termofile”. 

Wystawa prezentuje trójwymiarowe kompozycje wykonane z różnorodnych mas ceramicznych. Prace te są wyrazem fascynacji materiałem oraz procesami towarzyszącymi jego obróbce. Glina i jej właściwości, bogactwo struktur oraz możliwość kształtowania były inspiracją do zastosowania różnych rozwiązań formalnych. Prezentowane eksponaty można opisać jako kompozycje abstrakcyjne, jednocześnie wynikające z obserwacji natury i wykazujące szacunek dla jej logiki. Centralnym punktem wystawy jest najnowsza seria prac zatytułowana „Termofile”. 

Krzysztof Rozpondek ukończył studia na Katedrze Ceramiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Krystyny Cybińskiej w 1987 roku. Od 1989 roku jest pracownikiem macierzystej uczelni, a w 2012 roku otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych. Jest współzałożycielem interdyscyplinarnej grupy o nazwie OŚcienia. W 2008 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa będzie czynna od 1 lipca do 4 sierpnia 2023 roku w galerii „W sam raz” (w godzinach pracy kina FORUM). Uroczyste zakończenie wystawy odbędzie się 4 sierpnia 2023 roku o godzinie 18:00 w galerii „W sam raz”.

Źródło: UM Bolesławiec

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!