31.4 C
Wrocław
poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaNewsy regionalneWrocławWystawa Zwierząt Hodowlanych we Wrocławiu

Wystawa Zwierząt Hodowlanych we Wrocławiu

-

Już w ten weekend, 6 i 7 lipca, odbędzie się XXVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Wrocław 2024.

Wydarzenie, organizowane pod hasłem „Miasto poznaje wieś”, to wyjątkowa okazja do zanurzenia się w świecie rolnictwa i hodowli, podziwiania dorobku dolnośląskich rolników i doświadczenia autentycznej atmosfery wiejskiego życia.

Impreza odbędzie się na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu przy ulicy Zwycięskiej 8. To tam, na specjalnie przygotowanych wystawach, będzie można podziwiać najlepsze zwierzęta hodowlane z Dolnego Śląska. Bydło mleczne i mięsne, konie, owce, kozy, alpaki, króliki, drób i gołębie – to tylko część bogatej hodowlanej ekspozycji.

Wystawa to nie tylko prezentacja zwierząt, ale także szereg konkursów, pokazów i atrakcji dla całej rodziny. Najmłodsi z pewnością zachwycą się pokazem alpak i ujeżdżania koni, a także warsztatami i zabawami w kąciku dla dzieci. Tradycyjnie już odbędzie się Konkurs Małego Hodowcy, podczas którego dzieci będą prezentować swoje umiejętności w prowadzeniu cieląt.

Dla dorosłych przygotowano konkursy z nagrodami, m.in. na przebranie owocowo-warzywne „Od gruszki do pietruszki” i za zwierzę z gospodarstwa „Kto przebierze się za zwierzę”. Będzie też konkurs ekologiczny „Chrońmy nasze zwierzęta”, plebiscyt na najlepsze stoisko Kół Gospodyń Wiejskich oraz konkurs wiedzy o rolnictwie „Komu w drogę, temu rower”, w którym główną nagrodą są rowery.

Podczas Wystawy będzie można również podziwiać występy zespołów ludowych i odwiedzić stoiska firm prezentujących maszyny rolnicze, instytucji i szkół rolniczych. 

Wydarzenie zwieńczy plebiscyt Gazety Wrocławskiej „Mistrzowie Agro 2024”, w którym zostaną wyróżnieni najlepsi hodowcy i rolnicy z Dolnego Śląska.

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!