25 C
Wrocław
niedziela, 26 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławZabezpiecz swój rower! Akcja „TWÓJ ROWER-TWOJA WŁASNOŚĆ”

Zabezpiecz swój rower! Akcja „TWÓJ ROWER-TWOJA WŁASNOŚĆ”

-

Wakacyjny czas to okres beztroskiego relaksu, ale też czas, gdy rowery są bardziej narażone na kradzieże. Dlatego też wrocławska Policja uruchomiła program prewencyjny, który pomoże chronić nasze jednoślady. Co wtorek do końca wakacji, przed Aquaparkiem Wrocław, możemy oznakować nasze rowery.

Wystarczy przyjechać swoim rowerem do Aquaparku i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Policjant oznaczy nasz jednoślad specjalnym numerem identyfikacyjnym, który trafi do bazy danych. Dzięki temu, w przypadku kradzieży, łatwiej będzie odzyskać skradziony rower i znaleźć jego właściciela.

W każdy wtorek do końca wakacji  w godzinach 10:00 – 12:00 wspólnie z Wrocławskim Parkiem Wodnym prowadzimy akcję związaną z bezpieczeństwem, policjanci prowadzą zajęcia z grupą dzieci z półkolonii – AquaWakacji. Następnie przed wejściem głównym Aquaparku znajduje się stoisko, na którym można oznakować swój rower, tutaj zachęcamy wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, by w tym dniu przyjechać do Aquaparku swoim jednośladem z dowodem osobistym i najlepiej z dowodem zakupu roweru. Trwa akcja „Twój rower – Twoja własność”, po szczegóły zapraszamy na naszą stronę www, jest to program prewencyjny, chroniący nasz rower przed ewentualną kradzieżą. – mówi asp. Aleksandra Freus Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Program nie ogranicza się tylko do dorosłych. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki organizują także spotkania dla dzieci we wrocławskim Aquaparku. Uczestnicy AquaWakacji i półkolonii będą mieli okazję spotkać się z policjantami, którzy podzielą się wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa, szczególnie w kontekście zachowania w wodzie.

Źródło: Wrocławski Park Wodny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!