12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaZielona energia dla Wrocławia - nowa inwestycja Fortum i zwycięski mural na...

Zielona energia dla Wrocławia – nowa inwestycja Fortum i zwycięski mural na Wrompie

-

Już wiemy, w jakich barwach pojawi się inwestycja Fortum w pierwszą w Polsce wielkoskalową pompę ciepła we Wrocławiu. Ponadto, otrzymaliśmy blisko 50 projektów w odpowiedzi na ogłoszenie konkursowe na Mural na Wrompie.

Przygotowana przez Panią Magdalenę Osobińską grafika została uznana za zwycięską i dzięki niej wiemy już, że Wrompa będzie nie tylko pierwszym zielonym źródłem ciepła dla Wrocławia, ale również zachwyci kolorami.

Wybraliśmy bardzo wyrazistą pracę, która naszym zdaniem najbardziej oddaje ideę inwestycji Fortum. Pompa Wrompa będzie pierwszym zielonym źródłem ciepła dla wrocławian, a zwycięski projekt stanowić będzie szyld przedstawiający projekt wrocławskiej wielkoskalowej pompy ciepła wszystkim tym, którzy znajdą się w jej okolicy – mówi Małgorzata Babska, manager ds. komunikacji w Fortum.

Konkurs miał na celu propagowanie wartości wzajemnej życzliwości, empatii, dobra oraz pozytywnych postaw wobec ludzi, zwierząt i środowiska. Nagrodą za najlepszy projekt był czek na kwotę 10 tysięcy złotych. Idea przewodnia konkursu zakładała wykorzystanie energii odnawialnej w ciepłownictwie, ciepła odpadowego oraz ekologicznego ciepła przyszłości.

Zielona energia dla Wrocławia - nowa inwestycja Fortum i zwycięski mural na Wrompie
Źródło: Fortum

Wynikiem konkursu jest zwycięska praca, która wypełni część północnej elewacji budynku Wrompy, położonej przy ul. Długiej 67 we Wrocławiu. Mural zajmie około 45 mkw ściany. Budynek Pompy Wrompy znajduje się na terenie Portu Południe, który jest główną przepompownią ścieków we Wrocławiu. To właśnie dzięki ściekom komunalnym powstanie ekologiczne ciepło dla mieszkańców Wrocławia. Inwestycja będzie również bezpośrednio sąsiadować z terenami zielonymi wokół grobli Kozanowskiej i rodzinnych ogródków działkowych. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień 2024 roku, a prace nad Muralem rozpoczną się jesienią 2023 roku zgodnie z harmonogramem.

Źródło: Fortum

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...