12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławRowerowy przełom. Zielona Oś Zachodnia połączy centrum z zachodnimi osiedlami

Rowerowy przełom. Zielona Oś Zachodnia połączy centrum z zachodnimi osiedlami

-

Wrocław planuje budowę Zielonej Ości Zachodniej, która połączy centrum miasta z zachodnimi osiedlami. Trasa będzie miała ponad 6 km długości i będzie w większości przebiegać wśród terenów zielonych.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie odcinek o długości około 2,5 km. Będzie on przebiegał od stadionu miejskiego przez ulice Bystrzycką, Dąbrówki, Zachodnią, Sikorskiego i Cieszyńskiego.

Trasa będzie bezpieczna dla rowerzystów, ponieważ będzie przebiegała z dala od ruchu samochodowego. Będzie też wyposażona w liczne obiekty infrastruktury rowerowej, takie jak ścieżki rowerowe, kładki, przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Zielony charakter trasy będzie podkreślany przez obecność drzew i krzewów. Natomiast trasa będzie przebiegać przez tereny parkowe, takie jak Park Zachodni i Park Sikorskiego.

Zielona Oś Zachodnia to ważna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy rowerem w zachodniej części Wrocławia. Trasa będzie atrakcyjna dla mieszkańców i turystów, którzy chcą zwiedzać miasto na rowerze.

Źródło: UM Wrocław

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...