16.8 C
Wrocław
wtorek, 28 maja, 2024
reklama
Strona głównaNewsy regionalneWrocławZielona Rowerowa Oś Zachodnia we Wrocławiu

Zielona Rowerowa Oś Zachodnia we Wrocławiu

-

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projektowanie pierwszych trzech odcinków Zielonej Rowerowej Osi Zachodniej.

Trasa o długości ponad 6 km będzie prowadzić ze Stadionu Miejskiego przez ul. Bystrzycką, Dąbrówki, Zachodnią, Sikorskiego aż do Cieszyńskiego i centrum miasta.

Trasa będzie przebiegać z dala od dużego ruchu aut, wśród zieleni, z małą ilością zatrzymań i skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Będzie to alternatywa dla trasy rowerowej wzdłuż ulicy Legnickiej, która jest często zakorkowana i niebezpieczna dla rowerzystów.

Dla kogo?

Nowa trasa poprawi możliwości komunikacyjne dla 165 tysięcy mieszkańców Wrocławia mieszkających na zachodzie miasta. Będzie to wygodne i bezpieczne połączenie z centrum miasta dla rowerzystów, zarówno tych, którzy dojeżdżają do pracy, jak i tych, którzy chcą wybrać się na wycieczkę rowerową.

Prace projektowe potrwają 12 miesięcy. Realizacja trasy planowana jest na lata 2024-2025.

Szczegóły przebiegu

Najdłuższa droga dla rowerów w ramach tego zadania ma powstać od ulicy Metalowców do ul. Na Ostatnim Groszu. Cały odcinek od ul. Metalowców do ul. na Ostatnim Groszu to długość ok. 2 km.

Drugim odcinkiem na którym planowane są prace to fragment drogi na ul. Zachodniej od ul. Lubińskiej do Poznańskiej.

Podczas konsultacji społecznych przy tworzeniu Planu działań rowerowych do 2030 roku, wrocławianie wskazywali właśnie na to, aby tworzyć alternatywne korytarze rowerowe niezależne od istniejącej sieci drogowej. Dużą wagę przykładano również do tego, aby trasy prowadzone były wśród zieleni z małą liczbą zatrzymań i sygnalizacji świetlnej oraz dostępne dla wszystkich dzięki zastosowaniu odpowiedniej sztywnej nawierzchni.

Źródło: UM Wrocław

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!