12.6 C
Wrocław
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama
Strona głównaEkologiaZielony Ład - szansa dla polskiej gospodarki

Zielony Ład – szansa dla polskiej gospodarki

-

Parlament Europejski i Rada UE osiągnęły historyczne porozumienie w sprawie aktu o przemyśle neutralnym emisyjnie (NZIA).

Ten przełomowy akt ma na celu przyspieszenie transformacji unijnego przemysłu i zapewnienie mu pozycji lidera w globalnej gospodarce neutralnej emisyjnie.

Ambitne cele i konkretne działania

NZIA wyznacza ambitne cele dla rozwoju i wdrażania kluczowych technologii neutralnych emisyjnie, takich jak czysty wodór, fotowoltaika i magazynowanie energii. Akt przewiduje również szereg konkretnych działań na rzecz wsparcia unijnych przedsiębiorstw w transformacji, w tym:

  • utworzenie unijnego obserwatorium ds. technologii neutralnych emisyjnie, które będzie monitorować postępy i identyfikować wyzwania,
  • wspieranie badań i rozwoju w dziedzinie kluczowych technologii neutralnych emisyjnie,
  • ułatwianie dostępu do finansowania dla projektów związanych z zieloną transformacją,
  • zapewnienie odpowiednich kwalifikacji i umiejętności siły roboczej.

Polska na czele zielonej zmiany

Polska, jako jeden z liderów transformacji energetycznej w Europie, może odnieść znaczące korzyści z NZIA. Akt ten stwarza nowe możliwości dla polskich przedsiębiorstw w zakresie rozwoju i wdrażania zielonych technologii.

Przyjęcie aktu o przemyśle neutralnym emisyjnie to ważny krok naprzód w drodze do neutralności klimatycznej UE. Akt ten ma potencjał do transformacji unijnego przemysłu i stworzenia gospodarki, która będzie bardziej zrównoważona, konkurencyjna i odporna na przyszłe wyzwania.

Źródło: consilium.europa.eu

patronat medialny
patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Przemoc? Nie jesteś sama! Czatbotka Viktoria pomoże

Fundacja Feminoteka, znana z walki o prawa kobiet, uruchomiła Viktorię. To innowacyjny czatbot, który działa w aplikacji WhatsApp i oferuje natychmiastowy oraz anonimowy dostęp do...