29 C
Wrocław
wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesZłoto zbliża się do 2000 USD. Czy to koniec wzrostów?

Złoto zbliża się do 2000 USD. Czy to koniec wzrostów?

-

Wzrost napięcia geopolitycznego i osłabienie dolara to główne czynniki napędzające wzrost cen złota.

W październiku 2023 roku cena złota wzrosła o ponad 7%, osiągając poziom 1990 USD za uncję. Jest to najwyższy poziom od prawie trzech miesięcy.

Głównymi czynnikami napędzającymi wzrost cen złota są:

  • Wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie. Atak Hamasu na Izrael i eskalacja konfliktu wzbudziły niepokoje wśród inwestorów, którzy szukają bezpiecznych aktywów.
  • Osłabienie dolara amerykańskiego. Złoto jest często postrzegane jako inwestycja bezpieczna w obliczu osłabienia dolara.

Czy to koniec wzrostów cen złota?

Jest to możliwe, ale niepewne. Z jednej strony, napięcie geopolityczne na Bliskim Wschodzie może nadal utrzymywać się na wysokim poziomie. Z drugiej strony, FED może wkrótce podnieść stopy procentowe, co może osłabić dolara i wspierać ceny złota.

Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na ceny złota w najbliższym czasie, to:

  • Wyniki wyborów w USA. Jeśli demokraci wygrają wybory prezydenckie i zachowają kontrolę nad Kongresem, mogą być bardziej skłonni do podjęcia działań w celu obniżenia inflacji, co mogłoby osłabić ceny złota.
  • Stan gospodarki światowej. Jeśli gospodarka światowa zacznie słabnąć, inwestorzy mogą szukać bezpiecznych aktywów, takich jak złoto.

Źródło: Goldenmark

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!