niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaPraca/HRZoo Wrocław ogłosiło nabór na stanowisko Dyrektora Generalnego

Zoo Wrocław ogłosiło nabór na stanowisko Dyrektora Generalnego

-

reklama

Zoo Wrocław ogłosiło konkurs na stanowisko Dyrektora Generalnego. Kandydaci mogą składać prace konkursowe od 15 maja.

Jakie wymagania musi spełnić osoba, która chce objąć stanowisko dyrektora wrocławskiego ZOO? Zgodnie z ogłoszeniem rekrutacyjnym, kandydat na to stanowisko powinien posiadać przede wszystkim co najmniej 6 lat doświadczenie w zarządzaniu zespołem oraz biegle posługiwać się językiem angielskim. Wybór nowego dyrektora zostanie dokonany poprzez dwuetapowy konkurs, którego wynik oceni międzynarodowa komisja składająca się z wybitnych przyrodników z Polski, Niemiec i Czech.

Ogród zoologiczny to żywy organizm. wszelkie działania na żywym organizmie muszą być przeanalizowane, przemyślanie i stopniowo wprowadzane. Oczywiście z myślą o przyszłości. Wrocławskie ZOO osiągnęło wielki sukces i zdecydowanie wyprzedza w swoim rozwoju inne ogrody zoologiczne w Polsce. wybór dyrektora jest kluczowy dla jego przyszłości – mówi Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, członek Komisji Konkursowej.

Aby zostać Dyrektorem Generalnym wrocławskiego ZOO, trzeba spełnić wiele wymagań i przejść przez dwuetapowy proces rekrutacyjny. Kandydaci mogą zyskają dodatkowe atuty dzięki wykształceniu wyższemu o profilu przyrodniczym. Kolejnym atutem jest udokumentowana współpraca z organizacjami branżowymi, edukacyjnymi i badawczo-rozwojowymi.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Na pierwszym etapie kandydaci muszą przedstawić Opracowanie planu rozwoju i działalności ZOO na przestrzeni 5 do 10 lat.

Nowy dyrektor będzie odpowiedzialny przede wszystkim za nadzór nad hodowlą oraz programami ochrony zwierząt. Ochrona gatunkowa jest filarem wrocławskiego ZOO, dlatego też nowo wybrany dyrektor będzie miał bardzo ważną misję. To stanowisko wymaga nie tylko fachowej wiedzy i doświadczenia, ale przede wszystkim pasji i zaangażowania.

Obowiązki Dyrektora Generalnego

Do obowiązków Dyrektora Generalnego będzie należało między innymi:

  • nadzór nad wydziałami,
  • realizacja zadań związanych z rejestracją, wymianą oraz transportem zwierząt,
  • prowadzenie badań naukowych mających na celu ochronę gatunków zagrożonych wyginięciem.

Dodatkowo, będzie wymagana współpraca z organizacjami zrzeszającymi ogrody zoologiczne.

Kandydaci będą mieli czas na składanie prac od 15 maja do 22 czerwca. Drugi etap konkursu planowany jest na pierwsze tygodnie lipca.

Źródło: UM Wrocław

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

Panthers Wrocław zyskują nowego partnera

Panthers Wrocław zyskują nowego partnera

Miłośnicy futbolu amerykańskiego we Wrocławiu z pewnością ucieszą się z tej wiadomości! Pasaż Grunwaldzki staje się oficjalnym partnerem Panthers Wrocław. Współpraca zapowiada się owocnie...