29 C
Wrocław
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaBiznesEkologia | ESG | OZEZrównoważony handel dla lepszej przyszłości

Zrównoważony handel dla lepszej przyszłości

-

JYSK, międzynarodowy gigant detalicznego handlu, dołącza do globalnej inicjatywy Science Based Targets (SBTi), podkreślając swoje konkretnie zobowiązania w walce ze zmianami klimatycznymi.

JYSK aktywnie angażuje się w ograniczanie emisji zarówno ze swojej działalności, jak i z produktów sprzedawanych w sklepach. Firma chce osiągnąć neutralność emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości do 2050 roku. JYSK planuje również ograniczyć własne emisje o 50% do 2030 roku.

JYSK to zdecydowany orędownik zrównoważonego rozwoju. Jako członek Forest Stewardship Council (FSC) od 20 lat, JYSK oferuje meble ogrodowe z certyfikatem FSC. Planuje także, aby wszystkie drewniane produkty i opakowania posiadały ten certyfikat do 2024 roku.

JYSK jest również członkiem inicjatywy Better Cotton, zobowiązując się do pozyskiwania całej bawełny zrównoważonej do 2024 roku. Firma posiada również certyfikat GRS, minimalizując odpady i wzrost wykorzystania materiałów z recyklingu w swoich produktach.

Ponadto JYSK systematycznie redukuje użycie plastiku w opakowaniach. Większość produktów tekstylnych wraz z częścią kołder i poduszek posiada certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX, zapewniający klientom, że produkty są wolne od substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska.

Badania nad pełną emisją CO2e w całym łańcuchu wartości JYSK są w toku. Efekty te pozwolą firmie precyzyjnie zidentyfikować obszary, w których można najbardziej skutecznie ograniczyć emisje.

Źródło: JYSK

Patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!