niedziela, 14 kwietnia, 2024
patronat medialny
Strona głównaEdukacjaZwiązek Pracodawców Edukacji chce naprawić polską oświatę

Związek Pracodawców Edukacji chce naprawić polską oświatę

-

reklama

W grudniu 2023 roku w Poznaniu powstał pierwszy w Polsce związek pracodawców branży przedszkolnej i szkolnej. Zrzesza on obecnie 11 instytucji z Wielkopolski, Dolnego Śląska i Łodzi.

Celem związku jest ochrona praw i reprezentowanie interesów niesamorządowych organów prowadzących szkoły i przedszkola. Związek chce wypracować propozycje rozwiązań dla całej branży oświatowej w Polsce, skupionych w dwóch obszarach:

  • Przeciwdziałanie kryzysowi branży oświatowej – skrócenie czasu kształcenia nauczycieli,
    rozwiązania ułatwiające i poprawiające warunki pracy w zawodzie,
  • Podnoszenie jakości edukacji i większa różnorodność oferty – większa decentralizacja, ułatwienie niesamorządowym podmiotom oświatowym uzupełniania sieci placówek oświatowych, przekazanie większej decyzyjności w realizacji programu nauczania samym zainteresowanym.

Rozwiązania, proponowane przez Związek Pracodawców Edukacji, są profesjonalnie przygotowane pod kątem prawnym i legislacyjnym. Związek przystąpi też do organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, członka Rady Dialogu Społecznego.

Debata dotycząca poprawy sytuacji w polskiej edukacji powinna się odbywać przy silnym i słyszanym głosie reprezentacji edukacji niepublicznej. Powołanie Związku Pracodawców Edukacji to sygnał, iż reprezentanci niesamorządowych szkół i przedszkoli będą wiarygodnym i stabilnym partnerem dla nowej Minister Edukacji – komentuje Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk z Construction & Education Services, IPS International Schools z Wrocławia.

Związek Pracodawców Edukacji to nowa siła w polskiej oświacie. Jej postulaty mogą mieć istotny wpływ na kształtowanie systemu edukacji w Polsce.

Źródło: OOO

patronat medialny
patronat medialny

BEZPŁATNE OGŁOSZENIA

Sprzedawaj i kupuj bez rejestracji! Przeglądaj ogłoszenia w swojej okolicy!

POLECAMY

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

[WYWIAD] Jak zbudować biznes na turystyce w Azji Południowo-Wschodniej?

Azja Południowo-Wschodnia to region pełen tajemnic, kontrastów i zapierających dech w piersiach widoków. Od tętniących życiem metropolii po idylliczne plaże i egzotyczne dżungle, każdy...